Dostępne dane pokazują, że w ciągu ostatnich 16 dni użytkownicy Ethereum płacili więcej za przeniesienie środków w swojej sieci niż użytkownicy Bitcoinów.

Dane z CoinMetrics pokazują, że od 6 czerwca użytkownicy Ethereum płacą co najmniej 500.000 dolarów dziennie w opłatach za przeniesienie funduszy przez sieć, z wszechobecnym hitem 3,5 miliona dolarów w dniu 11 czerwca. Podczas gdy od tego czasu kwota ta spadła, suma dolarów wydanych w transakcjach na ETH nadal waha się między 500 000 a 700 000 dolarów.

W sieci Bitcoin Profit użytkownicy wydali w tym samym okresie od 260.000 do 400.000 dolarów na opłaty transakcyjne. Jednym z wyjątków był 14 czerwca, kiedy to użytkownicy BTC wydali 144 000 dolarów na przeniesienie środków w sieci. Tego samego dnia użytkownicy ETH wydali 311.000 dolarów.

Użytkownicy Ethereum wydali więcej na opłaty, częściowo z powodu nagłego wzrostu zdecentralizowanego finansowania, napędzanego wprowadzeniem tokena Compound’s COMP. Żeton ten jest wykorzystywany do zarządzania popularnym protokołem zdecentralizowanych finansów i jest rozprowadzany wśród użytkowników, którzy mają z nim styczność poprzez udzielanie lub zaciąganie pożyczek.

Pożyczanie środków na Compound i zaciąganie pożyczek może generować wysokie zyski, w niektórych przypadkach nawet 77% według Forbesa, dzięki dystrybucji wypłacanych codziennie nagród na tokenie COMP. Według danych CryptoCompare, żeton COMP Compound w pierwszych dniach handlu osiągnął wysoki poziom 380 dolarów, ale jego cena spadła do 226 dolarów.

Gwałtowny wzrost żetonu, częściowo napędzany przez duży napływ kapitału do zdecentralizowanych finansów, spowodował pewne obawy, że jego aprecjacja może być podobna do początkowej bańki monetarnej (ICO) z 2017 roku. Jak donosi CryptoGlobe, prezes Waves, Sasha Ivanov, ostrzegał przed taką możliwością.

Żeton zarządzania BAL Balancer, który zaczął być rozprowadzany w tym tygodniu, odnotował w pierwszym dniu handlu skok cen o 200%, co stanowi kolejny przykład uprawy zbóż.